חזון ראש העיר

החזון העירוני שמוביל ראש העיר עו"ד יאיר רביבו, מתווה מספר קווים אסטרטגיים לשדרוג מעמדה ותדמיתה בעיני תושביה ואזרחי המדינה: התחדשות עירונית רחבת היקף לצד פיתוח דיור חדש ובר השגה, הפיכתה לעיר אטרקטיבית בעיני אוכלוסיה צעירה ואוכלוסייה חדשה, צמיחה כלכלית מואצת הנשענת על הפיכת לוד למוקד עליה לרגל עבור מבקרים ויזמים ולמרכז עסקים, תעסוקה ותעשייה, פיתוח מסלול תיירות והגדלת נפח תיירות הפנים, עשייה עירונית הנותנת ביטוי לחיים הקהילתיים בעיר ולשיפור איכות החיים בה, לרבות בחינוך, תרבות, רווחה, ביטחון אישי, נוף, איכות סביבה, תשתיות ופיתוח, לוד כעיר רב תרבותית וחברה רבגונית, עיר פתוחה ופלורליסטית, סמל לדו-קיום המושתת על ערכים של סובלנות, הבנה וכבוד הדדי, עיר בטוחה לתושביה המקפידה על חוק וסדר בתחומה.

ראש העיר הציב כאחת ממטרותיו העיקריות בחזונו לפיתוחה של העיר, להפוך את לוד לעיר מחוז מובילה הנהנית מיתרונותיה המובהקים ומנגישות תחבורתית בזכות מיקומה המיוחד במרכז ארץ ישראל, ומעברה המפואר הנמשך על פני למעלה מ-5,000 שנה, כאחת הערים העתיקות ביותר בארץ ישראל, עיר המשלבת בין עבר לעתיד בהרמוניה מושלמת, על אתריה ההיסטוריים המרשימים ועל פסיפס התרבויות הנפלא שבה.

אגף ההנדסה פועל בימים אלו על קידום והוצאה לפועל של חזון זה וכן על תכניות עירוניות ופרויקטים נוספים חשובים, אשר עם הוצאתם אל הפועל יקדמו את העיר למקומה הראוי, גם בפיתוחה הפיזי בהווה, גם בפיתוחה העתידי, וגם בשיפור איכות החיים בה ומתן השירות הראוי לתושבי העיר.

התושב הוא הלקוח שלנו, ובראש סדר העדיפות נמצא מתן שירות מהיר ויעיל לתושב, עידוד יזמים להשקיע בעיר ולהקים פרויקטים שונים אשר יתרמו לעיר לוד למגורים איכותיים, לתעסוקה ולמסחר, לחיזוק מבנים ישנים ולהתחדשות עירונית רחבת היקף.

אתר האינטרנט החדש של אגף ההנדסה, יביא לחיזוק, ייעול ושיפור השירות לתושב וליזם.

נשמח לקבל את הערותיכם ותגובותיכם לאתר אינטרנט זה.

במסגרת הערכות זו וכחלק מהעבודה השוטפת והרבה הקיימת - פועל אגף הנדסה לקידום הפרויקטים החשובים הבאים, אשר יקדמו את פיתוחה של העיר לוד:

 1. קידום תכנית מתאר חדשה לעיר
 2. קידום תכניות תחבורתיות חשובות ובהן הפרדות מפלסיות בין מסילת הרכבת - והכביש, בתמיכה ובמימון משרד התחבורה:
  • תכנון הפרדה מרחוב דוד המלך לכיוון גני אביב ופרדס שניר.
  • השלמה סופית של תכנון לקראת ביצוע , הפרדה ברחוב סוקולוב לרחוב הלן קלר ומיכה רייסר.
  • ביצוע צומת חדש לכביש 46 בצמוד למתחם "קשב" ובהמשך הפרדה לרחוב המחקר ואזור התעשייה
  • תכנון כביש עוקף מערבי - מכביש 44 בצמוד לפרדס שניר וגני אביב ועד לחיבורו לכביש 46
  • תכנון מתח"מ, תחנת אוטובוסים מרכזית בצמוד לתחנת רכבת חדשה (בסמוך לתחנה הקיימת)
 3. קידום תכניות לשכונות מגורים בתמיכה ובמימון משרד השיכון ומינהל מקרקעי ישראל:
  • שכונת מגורים איכותית בלב העיר - במתחם שבין רחוב כצנלסון לרחוב הרצל - 966 יח"ד.
  • שכונה חדשה בגני אביב לאנשי צבא ומשטרה בצמוד למחנה צבאי חדש שעתיד לקום מצפון - 343 יח"ד.
  • שער העיר - צמוד לשכונת חב"ד - 226 יח"ד.
  • שכונת אחיסמך הגדולה-3666 יח"ד. עבודות הפיתוח מתבצעות בשטח לקראת תחילת עבודות הבניה.
  • תכנון שכונות מגורים נוספות במרכז העיר.
 4. תהליך הסדרת הבניה הבלתי חוקית הקיימת בשכונת פרדס שניר בשיתוף משרד השיכון ומשרד הפנים, בשילוב תכנון דרכים ראשיות ותשתיות ראש שטח בכביש ההיקפי של פרדס שניר, תוך אכיפת החוק כנגד כל בניה בלתי-חוקית חדשה ברחבי העיר .
 5. שיקום לב העיר ההיסטורי , שדרוג רחוב הרצוג, הסדרת השוק העירוני, הקמת בית עירייה חדש ומודרני ברחוב גולומב, הקמת מוזיאון הפסיפס במקום חשיפתו ברחוב החלוץ והסדרת הכבישים בסביבתו ועוד.
 6. תכנון וביצוע של מוסדות ציבור , חינוך , תרבות וקהילה  ברחבי העיר.
 7. קידום והכנת תכנית אב עירונית לנגישות לאנשים עם צרכים מיוחדים.
 8. ומשימות רבות ומגוונות שקצרה היריעה מלפרטן.